Ciężka przeprawa w meczu z Zamkiem Bierzgłowskim

• autor: admin2, 2013-06-02 14:25

W przedostatnim meczu sezonu mierzyliśmy się z drużyną z Zamku Bierzgłowskiego. Był to bardzo trudny, a zarazem słaby mecz w naszym wykonaniu. Wbrew temu co obrazuje ligowa tabela, w meczu tym dominowali przyjezdni, jednak to my wyszliśmy zwycięsko z  tej konfrontacji.

Bramki: 15' samobójcza,76' Banaszak - 44' rz.k
Skład: Substyk - Zieliński,Banaszak,B.Łagodziński,Araszewski - Jaskulski,Warduliński,Rad.Łagodziński,
Bożejewicz(70' Raf.Łagodziński) - Kłusek,Kowalski

Żółte kartki: Banaszak,Jaskulski

Do meczu przystąpiliśmy w optymalnym składzie. Zważywszy na pozycję i wyniki obu zespołów wydawać się mogło, że będzie to jednostronne spotkanie, jednak nic bardziej mylnego. Goście od początku meczu grali dobrze. Narzucili swój rytm gry, jednak to my jako pierwsi zdobywamy bramkę, gdy po dośrodkowaniu Rad.Łagodzińskiego z rzutu rożnego obrońca rywali pokonuje własnego bramkarza. Gra dalej toczy się ze wskazaniem na przyjezdnych, którzy przed przerwą z rzutu karnego doprowadzają do wyrównania.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienia. Jedna jak i druga drużyna bardzo chcą zdobyć zwycięską bramkę. Po wielu próbach udaje się to naszemu zespołowi za sprawą Banaszaka, który z najbliższej odległości dobija piłkę "wyplutą" przez bramkarza rywali i przechyla szalę zwycięstwa na naszą stronę. Takim o to sposobem wygramy kolejny mecz w rundzie wiosennej.

Jak już w tym momencie wiemy sprawa mistrzowskiego tytułu jest już przesądzona, ligę wygrał Naprzód Jabłonowo Pomorskie, który na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek ma nad nami przewagę czterech punktów. Gratulujemy! My natomiast po raz trzeci z rzędu musimy zadowolić się z tytułu wicemistrza ligi. Z jednej strony jest to sukces, ponieważ jest to pierwszy nasz sezon w tej kategorii wiekowej, a z drugiej strony czuć ogromny niedosyt..

W niedzielę rozegramy ostatni mecz tego sezonu, w którym to w Grudziądzu podejmiemy naszych pogromców ze Stali, którzy jesienią w Kończewicach ograli nas 3:0. Bardzo chcemy zrewanżować się za to spotkanie, które poniekąd jest jednym z powodów przez który nie udało się wygrać ligi. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 11:00 na Mniszku.